sobota, 19 stycznia 2013

Kursik - turkusowa kamizelkaOto jak zrobić tą kamizelkę. Robimy od dołu do góry, na okrągłych drutach. Na zdjęciu widać ilość oczek, które nabieramy na dole i jakich drutów używamy. Na rękawy nabieramy 50 oczek i robimy na drutach nr 5  - 1 rząd na prawo i drugi  na lewo ( powtarzamy tak 3 razy). Podobnie robimy na dole przodu i tyłu.  Dalej robimy same prawe oczka na okrągłych drutach nr 7. 
Rękawki ( a właściwie plisy )  przerabiamy razem z przodem i tyłem na jednym drucie - jak pokazywałam już  tu. Przód to 60 oczek , tył 60 oczek.
Razem na drucie mamy zatem 220 oczek. Przy jednym raglanie odejmujemy 30 oczek . Cztery raglany to odjętych  120 oczek. U góry mamy zatem 100 oczek.  
Pierwsze dwa rzędy  ( po wzięciu na 1 drut przodu z tyłem i rękawkami ) przerabiamy bez odejmowania. Dalej odejmujemy zgodnie z zasadą pierwszy rząd z odjęciem oczek, drugi bez odejmowania, powtarzamy tak 15 razy.
Strzałki pokazują pierwsze 6 miejsc z odejmowanymi oczkami w jednym raglanie. Przód i tył jest taki sam.
Proszę powiększać zdjęcia klikając na nie.

7 komentarzy:

 1. Ciekawy blog, zagladam tu często przyznam szczerze troche podglądac ciekawe rozwiązania. w wolnej chwili zapraszam do siebie http://ludmilaidrutki.blog.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Kamizelka jest urocza , dziękuję za opis wykonania.
  Ania.

  OdpowiedzUsuń
 3. dzięki :)


  http://nova-handmade.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 4. To ja jeszcze mam pytanie - jaki mniej więcej rozmiar wychodzi z tej instrukcji? Chcę robić z tej samej wełenki, bo wydaje mi się bardzo fajna, noszę 36, czy to będzie odpowiedni rozmiar, czy muszę modyfikować?

  OdpowiedzUsuń