Pokazywanie postów oznaczonych etykietą film. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą film. Pokaż wszystkie posty

czwartek, 10 października 2013

Kursik - sweter robiony ściegiem patentowym

 Rękaw swetra ma 30 oczek.  Ściągacz przerabiam, na okrągło, ok. 12  rzędów na  drutach z żyłką 5 mm Potem robię już tradycyjnie  - prawa - lewa strona -  na drutach 7mm -  ściegiem patentowym.  Rękaw to ok. 65 rzędów.  Na filmie widać jak  trzymać i używać 40cm,  krótkie druty- świetne do robienia rękawów.  Przód i tył mają podobnie ok. 65 - 70 rzędów.
Przód, tył i rękawy biorę na jeden drut i przerabiam - tradycyjnie - prawa  -  lewa strona. Razem mam 160 oczek.


W czterech miejscach odejmuję oczka tworząc raglan. Jeden raglan to odjętych 20 oczek.


Cztery raglany to odjętych 80 oczek.  Zostaje 80 oczek. Zmieniam druty na 6 mm i przerabiam ok. 12 rzędów ściągaczem, na okrągło, tworząc dekolt.
Całość zszywam. Sweter w całości do zobaczenia tu.

sobota, 26 stycznia 2013

Swetrowy

zainteresował nie tylko mnie. Tom Hanks ma zdecydowanie wdzianko zrobione na szydełku. Chociaż zauważyłam również wstawki zrobione na drutach. Sweter Susan Sarandon to misterna, szydełkowa robota.

 Moje próby to cienka, szara  Alpaca Flame BC Garn w połączeniu z grubszą wełną. Do zobaczenia  w całości - tu.