Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zygzak. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą zygzak. Pokaż wszystkie posty

poniedziałek, 11 lipca 2016

Zygzak ponownie

bo sukienka podobna do tej. Zrobiona jest na drutach z żyłką 6mm. Użyłam ciemnoniebieskiej Bella Alize nr koloru 333 - przerabianej podwójnie i połączonej z nitką cienkiej, czarnej bawełny oraz niebieskiej bawełny Bella Alize kolor nr 387 - przerabianej również podwójnie z dodatkiem nitki Miss Batik Alize kolor nr 3721. Belli miałam po 4 motki. Miss Batik zużyłam nieco ponad jeden motek - dodatek tej cienkiej bawełny wprowadził delikatną zmienność jasnoniebieskiej barwy. Na dole miałam 120 oczek i nie odejmowałam oczek aby zyskać zwężenie w pasie. Dokładnie widać miejsce z boku, w którym po przerobionym jednym rzędzie zmieniam kolor.
 Sukienka ciekawie wygląda również na lewej stronie.

wtorek, 21 lipca 2015

Zygzakowa

 sukienka  była już tu. Tą robiłam na drutach 7mm z bawełny Medina. Miałam po dwa motki  koloru jasno niebieskiego nr 540 i granatowego nr 630.

czwartek, 23 kwietnia 2015

Zygzak

to sukienka zrobiona z 6 motków bawełny Cottonwood Fibra Natura   w dwóch kolorach jasno zielonym nr koloru 41112 i jasno niebieskim nr koloru 41128. Bawełna jest jednym z wielu produktów  firmy Basior.  Miałam po 3 motki każdego z kolorów.  Z ostatnich 2 motków została więcej niż połowa .W 50g motkach jest 105m  organicznej, naturalnej, matowej  bawełny. Bardzo taką lubię. Producent zaleca robienie na drutach 3,75 - 4,5mm . Ja robiłam na drutach 7mm . Krój sukienki jest bardzo prosty, w stylu swetrowych sukienek, które nazwałam swetsu. Zygzak tworzy się przez dodanie i odjęcie oczka.  Robiłam jeden rząd niebieskim i jeden rząd zielonym kolorem.  Wykończenia to 2 rzędy ściągacza robionego niebieskim kolorem.
 Na lewej stronie

piątek, 19 listopada 2010

Tył



i pomysł na jego wykonanie był w tym swetrze najważniejszy. Zygzak rozdziela dwa proste ściegi ryż i same prawe oczka. Zrobiłam go dokładnie z 6 motków Efsun Himalaya. To 100% wełna, która jak narazie sprawdza się w noszeniu. Przód i przepis na czapkę - wkrótce.