piątek, 3 grudnia 2021

Rudy moherowy

sweter zrobiłam  na drutach 7mm z 3 motków Alize Mohair Classic kolor nr 36. Miałam również ze starych zapasów motek moheru w jesiennych kolorach. Początkowo użyłam guzików które widać na zdjęciu poniżej. Ponieważ okazały się za ciężkie musiałam  je zmienić. 


7 komentarzy:

 1. I znowu cudeńko! Sweter z łatką ma artystyczny smaczek. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Sweter w roli głównej, ale moją uwagę przykuwa czapka. Jest chyba Twoją ulubioną, bo widziałam ją w wielu postach. Próbowałam zrobić podobną, ale nijak nie mogę rozgryźć góry:( Moja wersja nie układa się tak ładnie na głowie. Trudno.
  Pamiętam też zielony sweter. Super, że Twoje udziergi nie są na jeden sezon.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czapka, ponieważ robimy ją ściegiem ryżowym ma nieparzystą liczbę oczek. Na górze robimy ostatni rząd prawymi oczkami i w tym rzędzie dzielimy obwód na dwie części ( jedna z części będzie o jedno oczko większa ). Na początku pierwszej części odejmujemy 3 oczka ( z 6 oczek robimy 3 ) to samo robimy na końcu pierwszej części. Tak samo robimy na początku i końcu drugiej części. Dzięki temu obwód czapki mamy zmniejszony o 12 oczek. Pozostałe oczka zszywamy łącząc oczka szydełkiem.

   Usuń
  2. Doroto, dziękuję bardzo, bardzo za opis. Biorę druty i zaczynam:-)

   Usuń
  3. Dodam jeszcze dla czapki robionej z 3 nitek Alpaki Drops na drutach 6mm w obwodzie mamy 51 oczek i ok. 50 rzędów, obwód głowy 55cm, pozdrawiam

   Usuń
  4. Jeszcze raz bardzo dziękuję. Używam cieńszych drutów, więc sobie przeliczę oczka i rzędy;-)

   Usuń
 3. Ten zielony sweter też pamiętam, ma pewnie z dziesięć lat. Ciągle istnieje, jest noszony i ciągle kochany. Pozdrawiam, Hania

  OdpowiedzUsuń