to sweter w formie jaja. Użyłam na niego dwa kolory Ingi Włoczki Warmii - 23 - łąkowa sadzawka - to co zostało mi po zrobieniu tego swetra i 22 - świerkowy las - to co zostało z jaja oraz 4 motki Lenki Włóczki Warmii w brązowym, sznurkowym kolorze nr 1132.
Jak zrobić sweter w formie koła zobaczycie tu. Jak zrobić jajo? Popatrzcie na zdjęcia. Strzałka pokazuje miejsce, gdzie zaczynam poszczególne okrążenia. Liczby oznaczają miejsca, gdzie dodaję oczka. Do rękawów czyli do 25 oczek w 1/8 swetra dodaję w każdej z ośmiu części tak samo. Po zrobieniu dziur na rękawy w części 1, 2, 3 i 8 nie dodaję oczek. Dodaję oczka w częściach 4, 5, 6 i 7.
Sweter robię na prawej stronie - prawymi oczkami. Potem właściwą stroną swetra jest strona lewa. Na koniec trzeba tylko właściwie wrobić plisę. Rękawy u góry mają ok. 52 oczka. Na dole - 30 oczek. Mają 100 rzędów, dłuższe - 120 rzędów.
Tu podział na części na drugiej stronie.
Przecudny ten sweter, dużo bardziej mi się podoba niż okrąglak :)
OdpowiedzUsuńPani Doroto bardzo,bardzo dziękuję za wskazówki i rady jak zrobić jajo.
OdpowiedzUsuńPo prostu piekny, uwielbiam Pani swetry
OdpowiedzUsuńPięknie dopasowany i rewelacyjna plisa! Pozdrowienia. Alda
OdpowiedzUsuńIt's so beautiful, I like it very much!
OdpowiedzUsuńDiana
To fajny pomysł, góra jest mniejsza a dół pozostaje bez zmian.
OdpowiedzUsuńArtykuł przeczytałam, rzeczywiście robisz rzeczy proste, ale z klimatem i nonszalancją noszenia. Czekam na nowe wytwory.
Kociambry lubią uczestniczyć w sesjach zdjęciowych. Mój drugi kot też był takiej maści.
Pozdrówki i pogłaskanki.
Piękny sweterek. Jeszcze nie dojrzałam ani do jaja, ani do okrąglaka. Wszystko przede mną. Pozdrawiam cieplutko :)
OdpowiedzUsuńPrzepiękny! Dzięki warkoczowej obwódce sweter nabrał celtyckiego wyrazu - lubię takie klimaty... Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńAga
Prościej się już chyba nie da w kwestii opisu - nie ma się teraz gdzie pogubić przy dzierganiu :)
OdpowiedzUsuńNa pewno łączenie dwóch nitek daje ciekawe rezultaty, ale warto też skorzystać z gotowego połączenia artystycznej wełny z lnem czy wełny z moherem. Wtedy nitka jest bardziej skręcona. Zapraszam do sklepu Zeberka.
OdpowiedzUsuńPlisa ciekawa mam już drugi raz wrażenie ze dodatek lnu wplywa korzystnie na układanie swetra jeśli tak jest to prosiłabym o potwierdzenie. Pozdrawiam i dzięki za instrukcje i cenne rady.
OdpowiedzUsuńPotwierdzam - układa się doskonale,
Usuńpozdrawiam
Piekny!!
OdpowiedzUsuńPani Dorotko.Zrobiłam sweterek w formie koła dzięki Pani wskazówkom i kursikowi.Mam jednak problem z przerabianiem oczka narzuconego ( nie przerabiając jako przekręcone) Pisze Pani " nie robimy oczek przekręconych, zawsze proste i na prawej stronie robiąc prawe oczka." Nic nie poradzę że tak ciężko pojmuję a jak mam jakiś problem to spać nie mogą. Bardzo serdecznie proszę o pomoc. A tak poza tym to bardzo się cieszę że Pani jest taką osobą która swoją wiedzą i pomysłami dzieli się z innymi i za to dziękuję .Łączę serdeczne pozdrowienia . Jania .
OdpowiedzUsuńDla mnie co prawda "instrukcja" wykonania to "czarna magia":) ale kolorystyka i wykonanie oraz prezentacja jak zawsze cudna!:)
OdpowiedzUsuńpozdrawiam serdecznie Oli
Piękne wykonanie, piękne kolory, nie mogę się napatrzeć.
OdpowiedzUsuńWitam :)
OdpowiedzUsuńrobię swój pierwszy kołowiec w korzystając z Twoich porad ... a właściwie chcę zrobić bardziej elipsę (JAJO) i mam pytanie do tego opisu - wychodzi mi, ze oczka nie są dodawane symetrycznie - są dodawana "pod" jednym rękawem (7), a nie są dodawane pod drugim (3) - wydaje się, że przody będą sie źle układać. prosze o komentarz. alicja
Absolutnie cudowny 😊 właśnie się przymierzam do zdobienia i zamówiłam włóczki, które Pani użyła. Tu pojawiło się pytanie....robiony jest z dwóch czy trzech nitek? Pozdrawiam
OdpowiedzUsuńDwie nitki wełna i len,
Usuńpozdrawiam
dziękuję :)
Usuń