środa, 19 lutego 2014

Lustrzane odbicie

Vivienne Westwood  ponieważ  sweter  robiłam podobnie  -  na drutach 7mm - z połączenia dwóch tych samych włóczek.   Zmieniłam  położenie kolorów - zdjęcie 2 i 4 od góry -  to dla porównania pierwsza Vivienne Westwood.  Kardigan zapinany jest na 6 zatrzasków. Można także związać go paskiem.

12 komentarzy:

 1. Woooooow! Te kolory ukadają się tak, jakby były od zawsze sobie pisane...:):):)
  Pozdrawiam serdecznie!

  http://wloczkowefikumiku.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. fantastyczny, niebanalny - sweter przecudny!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Hm... ten sweter wydaje mi się jakiś taki znajomy :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale fajny sweter! Bardzo mi się podoba i do tego na siódemkach jest dziergany, czyli lubię go jeszcze bardziej ;D
  Miłego dnia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Doroto, czy w takim kroju swetra, po skończonym gubieniu oczek na raglan, gubić jeszcze oczka równomiernie wokół szyi, czy dalej robić prosto? Proszę o radę. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dziękuję za odpowiedź. A co do raglanów... To zawsze przy rękawach kilka razy co czwarty rząd (okrążenie) a potem co drugi, a przy przodzie i tyle zawsze od początku co drugi? Przyglądam się bardzo uważnie Twoim swetrom, powiększam zdjęcia, liczę... I nie mogę jakoś tego rozgryźć, różnie to wygląda w różnych swetrach, a mi to jakoś średnio wychodzi, trochę się marszczy przy rękawach na przodach, nie wiem dlaczego. Wydaje mi się, że Twoje swetry mają dość wąskie rękawy, ale nie wszystkie, w tych trochę szerszych też wszystko zawsze wygląda, jak należy. Może po prostu jesteś idealną modelką, a może coś źle robię. Jeśli mogę prosić, podpowiedz coś. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 7. To prawda rękawy mają nie więcej niż 40 oczek u góry, odejmuję 4 - 5 razy co 4 rzędy, potem co 2 rzędy , jeżeli robisz szersze rękawy - na początku raglanu warto odejmować co 2 rzędy.
  Z tyłu zazwyczaj odejmuję co 2 rzędy przez cały raglan.
  Z przodu stosuję różne warianty. W tym swetrze, z tego co pamiętam, odejmuje co 4 przerobione rzędy - przody miały być szersze u góry.

  OdpowiedzUsuń
 8. Aha, rozumiem, czyli im szerszy rękaw, tym szybciej trzeba zgubić oczka. Moje w sumie nie są takie szerokie bo 66 oczek na górze, no ale druty 3,5 i pojedyncza Justa.
  Dziękuję za cenne wskazówki. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń