zrobiony jest pojedynczą nitką z Bawełny Anilux na drutach 7 mm. Zużyłam na niego niewiele ponad 1 motek - ok. 340m - bawełny.
środa, 14 sierpnia 2013
wtorek, 13 sierpnia 2013
czwartek, 1 sierpnia 2013
Pasikonik a luj
zrobiony jest podwójną nitką z szarej Bawełny Anilux połączonej z nieco cieńszą Virginią na okrągłych drutach 7mm.. Potrzeba na niego ok. 340m pojedynczej nitki. Nie ma rękawków, ma nitki bawełny Lanco Multy Araucania i Miss Batik Alize, wrobione tak żeby wychodziły i wyglądały byle jak.
Dziurawiec, gdy coś leży na wątrobie, pomoże na pewno.
niedziela, 28 lipca 2013
Kursik - pasikonik
Pasikonika szarego robiłam na drutach 8mm, jest nieco większy. Na ogon nabrałam 40 oczek.
Pasikonik zielony jest mniejszy, robiony na drutach 7mm, ma krótszy ogon, tu na początek nabrałam 54 oczka.
Pasikonik w całości do zobaczenia tu, tu i tu.
Pasikonik zielony jest mniejszy, robiony na drutach 7mm, ma krótszy ogon, tu na początek nabrałam 54 oczka.
Ogon robimy przerabiając klasycznie prawą i lewą stronę - same prawe oczka. Już w pierwszym rzędzie, na prawej stronie, z każdego boku,dodajemy po jednym oczku. W szarym powtarzamy tak 20 razy,
w zielonym 10 razy.
W tym miejscu dodajemy 30 oczek i zaczynamy przerabiać na okrągło. Mamy 110 oczek. Przerabiamy ok. 65 rzędów do momentu dodania rękawków .
W zielonym dodajemy 36 oczek i przerabiamy podobną ilość rzędów do dodania rękawków. Przerabiamy też 110 oczek na okrągło.
Szczegóły raglanu musicie sami rozgryźć na zdjęciach.Pasikonik w całości do zobaczenia tu, tu i tu.
środa, 24 lipca 2013
Subskrybuj:
Posty (Atom)