środa, 14 sierpnia 2013

Pasikonik grzeczny

 zrobiony jest pojedynczą nitką z Bawełny Anilux  na drutach 7 mm. Zużyłam na niego niewiele ponad 1 motek - ok. 340m  -  bawełny.




czwartek, 1 sierpnia 2013

Pasikonik a luj

zrobiony jest podwójną nitką z szarej Bawełny Anilux połączonej z nieco cieńszą Virginią na okrągłych drutach  7mm..  Potrzeba na niego ok. 340m  pojedynczej nitki. Nie ma rękawków, ma  nitki bawełny Lanco Multy Araucania i Miss Batik Alize, wrobione tak żeby wychodziły i wyglądały byle jak.
Dziurawiec,  gdy coś leży na wątrobie,  pomoże na pewno.

niedziela, 28 lipca 2013

Kursik - pasikonik

 Pasikonika szarego robiłam na drutach 8mm, jest nieco większy. Na ogon nabrałam 40 oczek.
Pasikonik zielony jest mniejszy,  robiony na drutach 7mm,  ma krótszy ogon, tu na początek nabrałam 54 oczka.
Ogon robimy przerabiając klasycznie prawą i lewą stronę - same prawe oczka. Już w  pierwszym rzędzie,  na prawej stronie, z każdego  boku,dodajemy  po jednym  oczku. W szarym powtarzamy tak 20 razy,
   w  zielonym 10 razy.
W tym miejscu dodajemy 30 oczek i zaczynamy przerabiać na okrągło. Mamy 110 oczek.  Przerabiamy ok. 65 rzędów do momentu dodania rękawków . 
W zielonym dodajemy 36 oczek i przerabiamy podobną ilość rzędów do dodania rękawków. Przerabiamy też 110 oczek na okrągło.
 Szczegóły raglanu musicie sami rozgryźć na zdjęciach.



 Pasikonik w całości do zobaczenia tutu i tu