piątek, 29 października 2010

Kursik - raglanowa góra sukienki

Robimy z dwóch nitek Pearl z InterFoxu na drutach # 8. Pewnie, że włóczka może być inna, ale ma być gruba i koniecznie grube druty. Sukienka ma w biuście 88 oczek - 48 przeznaczamy na przód, 40 na tył, rękawy to 2 x 40 oczek. Razem, po wzięciu na jeden drut, mamy 168 oczek. Pierwsze 3 rzędy przerabiamy bez odejmowania oczek.

Dalej jak widać na zdjęciu - 1, 2, 3...-  to zaznaczone dwa oczka z których robimy jedno, co 2 rzędy z przodu i z tyłu, przy rękawach co 4 przerobione rzędy, na samej górze co 2 rzędy. W sumie przerabiamy ok. 24 rzędów. Raglan z przodu i tyłu robimy tak samo.  U góry, przy dekolcie, będziemy mieć 104 oczka. Zmieniamy druty na # 5, robimy 1 rząd ściągaczem i zamykamy. Na kursik z dołem sukienki zapraszam  tu.  Radzę poćwiczyć robienie raglanu i zacząć od prostej tuby na dole. 

5 komentarzy:

 1. Dorotko - masz niewiarygodne tempo tworzenia robótek :)

  I zapraszam do mnie na candy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super! Właśnie mam zamiar trzasnąć sobie jakiś raglan :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Przyłączam się do podziękowań! Z chęcią wypróbuję tę metodę :)
  Nie zdążyłam się podpisać pod poprzednim postem, więc robię to tutaj: wnusia jest przecudna! Ale... aż trzy razy czytałam tamten post, bo wydawało mi się, że nie zrozumiałam... Myślałam, że to córeczka :) Wyglądasz baaardzo młodo. Super! Też tak chcę...

  OdpowiedzUsuń
 4. To cały czas kuzynka Magdaleny, a uśmiech odmładza.

  OdpowiedzUsuń