piątek, 19 lipca 2013
poniedziałek, 15 lipca 2013
Woda, luz, swoboda i wygoda
elegancja jest nie dla mnie. Sweterek robiłam na drutach 7mm. Zużyłam 5 motków DROPS Bomull-Lin kolor 03 i po niecałym, małym motku grubej bawełny Nomade w kolorach spranego koralu, ecru i niebieskim.
Świetna akcja zaadoptuj rzekę.
środa, 10 lipca 2013
Pasikonik
to bluzka z przedłużonym tyłem. Zrobiłam ją na okrągłych drutach 8mm z Bawełny Anilux. Zużyłam niecałe 2 motki - ok. 500m nitki. Ubrałam go i nie mogę ściągnąć - pasuje do wszystkiego.
Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w komentarzach bronią swetry doroty - to szalenie miłe. Moją swetrową misją są duże dziury i dzianinowe szaleństwo, chociaż i tak w swoich projektach jestem bardzo zachowawcza.
poniedziałek, 8 lipca 2013
Open'er Festival
jest okazją aby dokończyć zaczęty w domu sweter.
Możecie zobaczyć go na super modelach.
Zrobiony jest na okrągłych drutach 8mm z równo 4 motków Big Delight Drops w kolorze 03 przerabianymi w połączeniu z Sonatą Anilux. Ma, ulubione ostatnio przeze mnie, przeplatane wiązanie.
poniedziałek, 1 lipca 2013
Powsinoga na łące
zrobiona została z bawełnianych resztek, jest tam: Virginia i Bawełna - Anilux, Bomull- Lin - Drops i Nomade - Cheval Blanc. Robiłam, jak poprzednie powsinogi, na drutach z żyłką 8mm. Opadająca linia rękawków, jak widać na przedostatnim zdjęciu, powstaje dzięki odejmowaniu oczek w co drugim rzędzie ( tym przerabianym na prawo w ściegu francuskim robionym na okrągłych drutach) . Odejmuję po 2 oczka, po 3 rzędzie lewych oczek przy jednym rękawku.
Subskrybuj:
Posty (Atom)