piątek, 13 listopada 2015

12 kolorów Alpaki pokazywałam

w odsłonie  letniej . Dzisiaj będzie jesienne, barwy właściwie te same - nr kolorów Alpaki Drops widać na zdjęciu powyżej. Robiłam na drutach 7mm, podwójną nitką. Na sweter potrzeba 3 motki koloru 6309, z którego zrobiona jest plisa i pasek. Pozostałe kolory to zużyty jeden motek. W wypadku kolorów z dołu swetra w całości, z górnych kolorów zostaje ok. połowy motka. Przerabiając 2 nitkami staram się aby jedna nitka była z zewnątrz motka druga z środka - mam wrażenie, że wtedy całość lepiej się układa. Problem łączenia nitek rozwiązałam tak: zawiązuje je na supeł, z boku swetra nie przy  plisie, zostawiam ok. 3cm nitki i nie chowam ich, w wypadku alpaki nie ma to sensu.

13 komentarzy:

 1. Super ten sweterek, dziekuje za dobry "opis wagowy" Kolory jak zwykle dobrane sa doskonale. Wspaniale zdjecia. Cudowne plenery.Goraco pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetny sweterek. Kolory rewelacyjne. Pozdrawiam :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak zawsze KOMPLETNIE WSZYSTKO na medal.

  OdpowiedzUsuń
 4. te cardigany sa po prostu bajeczne !!!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pani Doroto...Ile oczek trzeba nabrać na całość swetra, w "Kursiku-raglan-kocyk a nie" napisała Pani, że 136 oczek na przód i tył razem (jeśli dobrze zrozumiałam), czy to wystarczy aby tym sweterkiem się trochę otulić (noszę rozm.38/M)? I jeszcze jedno, czy na całość, robiąc podwójną nitką , tak jak Pani radzi wystarczy 14 motków Alpaki Drop ( po 50g w motku) ? Jestem początkująca ale mega zachwycona,że odkryłam Pani ciepłe otulenia.A-nitka

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W tym swetrze mam 150 oczek na dole i 14 motków wystarczy.
   Rozmiar M zrobiłabym 160, 170 oczek - potrzeba więcej wełny na dół, wtedy dobrze mieć drugi motek koloru.
   Pozdrawiam

   Usuń
  2. Pani Doroto
   Dziękuję za odpowiedź, bardzo mi pomogła. Jeszcze jedno, ile oczek trzeba nabrać robiąc rękaw?Czy 40o, jak w tej letniej wersji? Pisała tam Pani, że od dołu swetra mamy
   "nie licząc plisy ok. 150 rzędów, po 90 rzędach wrabiamy rękawy, górę ( rękawy z przodem i tyłem ) robimy ok. 60 rzędów", czy tutaj jest tak samo?Pozdrawiam.A-nitka.

   Usuń
  3. Rękaw na dole ma 30 oczek , u góry ( przed wzięciem na jeden drut z przodem i tyłem ) - 40 oczek. Pasek koloru ma 8 rzędów. Na dole jest 12 kolorów czyli 12 razy 8 = 96 rzędów. Paski kolorów na rękawach są węższe mają 6 rzędów.
   Pozdrawiam

   Usuń
  4. Bardzo dziękuję...te szczegóły są bardzo cenne, tak samo jak zamieszczone przez Panią zdjęcia wysokiej jakości i w powiększeniu..niejeden miesięcznik robótkowo-krawiecki mógłby brać przykład .Pozdrawiam.A-nitka

   Usuń
 6. Podpisuję się pod komentarzem powyżej i także pozdrawiam, zarówno autorkę swetra, jak i komentarza. No i przede wszystkim wielkie brawa dla fotografa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo mi się podoba.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękny! Podziwiam Twoją pracę :)

  OdpowiedzUsuń