środa, 24 kwietnia 2013

Kursik - kaptur

Robię na drutach nr 7 z dwóch wełnianych nitek - cieńszej typu lace i grubszej. Po skończonym raglanie przerabiam 25 rzędów. Zdjęcie poniżej pokazuje ilość oczek -  36 oczek jest pomiędzy warkoczami, każdy warkocz ma 10 oczek. Razem  102 oczka.

Po przerobieniu 25 rzędów, bez odejmowania oczek,  będę przerabiać jeszcze 35 rzędów. Tu odejmuję oczka. Zdjęcie u góry pokazuje miejsca gdzie odejmuję oczka. Odejmuję co ok. 6 przerobionych rzędów. Razem przerabiam ok. 60 rzędów kaptura.
Na zdjęciu powyżej widać ilość oczek u góry kaptura po odjęciu oczek.  Ostatni rząd zawsze przerabiam na cieńszych drutach np. nr 5. Oczka łączę i zamykam szydełkiem.
Warto zwrócić uwagę na to , że każdy kaptur jest inny,  ten jest dosyć obszerny, do zobaczenia również tu.

7 komentarzy:

 1. Ale fajnie, że jest kursik :) Dzięki!!! Wrócę sobie na pewno jak będę się zabierać za kaptur :) W ogóle sweter jest rewelacyjny :) Jak zawsze jestem pod wrażeniem łączenia kolorów. Ja póki co nie mam tej odwagi :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Wielkie dzięki za ten kurs. Właśnie na to czekałam. Fajnie, że robisz piękne rzeczy i dzielisz się wiedzą na ten temat. Wdzięczna Aga

  OdpowiedzUsuń
 3. Już tak dawno robiłam na drutach, że zapomniałam, jak robić kaptur. A mojej córci marzy się sweter z kapturem. Kursik czytelny i dzięki temu powinnam poradzić sobie z robótką. Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śledzę bloga od paru tygodni:) Jestem pod wrażeniem Twojej energii, swetry i inne włóczkowe cuda powstają w zadziwiajacym tempie. Kiedyś, jak dzieci były małe, duzo robiłam na drutach, teraz odżyły wspomnienia i ochota...wracam do drutów:) A twoje świetne kursiki i pomysły będa ku temu inspiracją:) Choć przyznam, że o takiej biegłości, jaką TY prezentujesz nawet nie marzę:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale mnie to sie najbardziej podoba warkoczowe wykonczenie brzegow !

  OdpowiedzUsuń
 6. Mając przed oczami "suchy" opis jak wykończyć kaptur nic nie rozumiałam... jestem wzrokowcem, więc szukam obrazków i proszę- świetny kursik ! Teraz już wszystko rozumiem i opis z gazetki już taki prosty ;) Wielkie Dzięki ! Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. A ja właśnie szukałam jak zrobić kaptur przy swetrze, a wiedziałam, że gdzieś na pewno u Pani widziałam, bardzo dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń