wtorek, 8 lutego 2011

Kursik - słodziak

Robimy na okrągłych drutach nr 4,5. Nabieramy 80 oczek i przerabiamy  6 rzędów ściągaczem , 7 rząd przerabiamy same prawe oczka - wtedy przejście pomiędzy ściągaczem, a multikolorem będzie łagodniejsze.


8 rząd przerabiamy same prawe oczka multikolorem.
Po bokach w dwóch miejscach odejmujemy oczka,tak jak pokazują zdjęcia 3 i 4.  Przerabiamy same prawe oczka ok. 30 -35 rzędów.
 W zaznaczonych miejscach odejmuję  oczka zanim zacznę robić ściągacz Odjęłam ok. 12 oczek .
W pasie robimy ściągacz - pierwszy rząd same prawe oczka , 6 rzędów ściągaczem, 7 rząd - same prawe oczka.


Nastepnie przerabiam ok. 15 rzędów kolorową włóczką. Tylko z przodu po ściągaczu dodałam 5 razy po jednym oczku.
Rękaw to 30 oczek przerabianych ściągaczem - 6 rzędów. Zrywamy nitkę i zostawiamy ok. 50 cm włóczki. Posłuży do zszycia dziurek,    jak pokazuję tu.
Tu rękaw już na jednym drucie z przodem i tyłem.
Tu już 2 rękawy z przodem i tyłem - przerabiam tak razem ok.  20 rzędów.

Oczywiście 2 pierwsze rzędy przerabiamy bez odejmowania oczek. Dalej co 2 rzędy odejmujemy oczka tworząc raglan. Jak - pokazują to zdjęcia 11 i 12.  Górę wykańczamy ściągaczem.

Tu tył - przy dekolcie również odejmuję oczka.
Tu przód - przy dekolcie nie odejmuję oczek. Widać, że ściągacz się marszczy - dlatego, że zakańczałam oczka bardzo luźno, aby słodziak wygodnie się ubierał i miał wystarczająco szeroko wykończoną górę. Dodatkowo -  górę można wykończyć zupełnie inaczej.
Powodzenia.
Dodam tylko, że rękawy z przodem i tyłem, w dużych swetrach, łączymy tak samo.  Po kliknięciu etykiety kurs zobaczycie wszystkie moje kursiki.

1 komentarz:

  1. Super kursik! Ja się zawsze jakoś obawiałam robić od dołu przez to zamieszanie z rękawami ale nie wygląda to aż tak strasznie ;)

    OdpowiedzUsuń