piątek, 27 września 2013

Ścieg patentowy


zdjęcie style.com 
to dziewiarska klasyka. Często nazywany jest również ściegiem angielskim. Pisze o nim Bryzeida Jego odmianę zwaną pół angielską czy pół patentową, w swetrze robionym na drutach z żyłką., w moim wykonaniu,  można zobaczyć tu.  Robienie, na okrągło, swetra ściegiem patentowym jest dosyć trudne. Łatwiej robi się ściegiem pół patentowym. Takim ściegiem zrobiony jest sweter z kolekcji Celine na jesień 2013.  Model swetra wykonany ściegiem patentowym jest na okładce jesiennego wydania  Sabriny. Szkoda, że ani na okładkowym zdjęciu, podobnie jak i na tym, które znajduje się w środku pisma nie widać jak wykończony jest dekolt. 

To co spodobało mi się najbardziej to rozcięcia, które są również w swetrze Celine. Ze względu na  rozcięcia  (a właściwie niezszywanie) i wybór ściegu patentowego, postanowiłam tym razem zrobić sweter częściowo zszywany.  Potrzebowałam na niego 4 motki Drops Love You 3 i włóczkę moherową Interfoxu. Przerabiałam razem dwie nitki na drutach 7mm .
 Więcej o tym swetrze do zobaczenia w kursiku i filmie.

Patentowe swetry do zobaczenia tu

17 komentarzy:

  1. Wspaniałe kolory i plastyczność swetra;)
    pozdrawiam
    www.wloczkiwarmii.pl

    OdpowiedzUsuń
  2. Aż cieplutko mi sie zrobiło:-)

    OdpowiedzUsuń
  3. Piękny sweter. Natchnęłaś mnie na mój własny sweter patentowy. Od dawna leży mi w domu moherowa włóczka z cekinami, która kiedyś miała jakieś przeznaczenie, ale już dawno pomysł na nią przepadł... Dziękuję!

    OdpowiedzUsuń
  4. Podziwiam szczerze! Choć bardzo lubię ścieg patentowy za jego strukturę to zrobić tak cały sweter... Ufff... Teraz robię tylko komin a już mi się dłuży ;)) Ale sweterek - super!

    OdpowiedzUsuń
  5. Świetny sweter , taki luzacki. A ja wzięłam się za druty po 23 latach i co? okazało się, że jest ok. 10 metod nabierania oczek, a ja znałam tylko 1, tak więc wczoraj nabierałam oczka metodą krzyżową za instruktorka z Youtoube i jestem pod wrażeniem:))

    OdpowiedzUsuń
  6. przypomniały mi się czasy liceum :-) Bardzo fajny sweter !

    OdpowiedzUsuń
  7. Śliczny sweter, bardzo fajną przestrzenną fakturę daje ten ścieg.
    Jak oceniasz ten moher na szpuli Interfoxu. Chciałabym kupić tam - inną wprawdzie - włóczkę na szpuli, ciekawa jestem opinii.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Lubię moher z Interfoxu i spokojnie mogę go polecić, pozdrawiam

      Usuń
    2. Dziękuję, to wybieram kolor... :)

      Usuń
  8. witam, czy mogłabyś napisać gdzie są kupione te włóczki. niestety nie mogę ich nigdzie znależć.
    pozdrawiam Bożena

    OdpowiedzUsuń
  9. Moher to - Interfox, Drops love you 3 - limitowane edycje wełen - może ich już nie być, trzeba sprawdzać we wszystkich internetowych sklepach,
    pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  10. ok dziekuję

    pozdrawiam Bożena

    OdpowiedzUsuń
  11. Podziwiam twoje swetry. Są pomysłowe.Pozdrawiam.
    Marysia

    OdpowiedzUsuń