Sukienka ma stronę lewą z frędzlami, których pewnie zrobię więcej bo z niektórych motków zostało mi trochę włóczki.
Z bawełniano - akrylowej nitki robiło mi się całkiem dobrze na bambusowych drutach. Mają one delikatnie zakończone końcówki. Robótka nie ślizga się na nich tak jak na drutach Addi ale 110 oczek dołu sukienki bardzo dobrze się na nich przerabiało. Do zrobienia rękawów na okrągło dobrze jest mieć 40cm, krótkie druty. Gdy połączymy już tubę, będącą przodem i tyłem sukienki, z rękawami lepiej zastosować dwie pary drutów.wtorek, 29 grudnia 2015
Czekając na śnieg -
- zimowe kolory w włóczce Stone Washed XL Scheepjes - w składzie 70% bawełny połączonej z 30% akrylu. Jasna bawełniana baza jest w niej pokryta akrylowym kolorem. Na sukienkę potrzebowałam po 1 motku każdego z dostępnych 11 kolorów. Robiłam na bambusowych drutach 6 mm. Włóczka i druty bambusowe do kupienia w sklepie kokardka.
piątek, 25 grudnia 2015
Skóra
połączona z wełną to dobry pomysł. Kardigan robiłam na drutach 7mm podwójna nitką. Razem przerabiałam granatowy moher i 100%, cienką, estońską wełnę. Widać zmieniające się odcienie wełny od szarości przez beże do błękitu. Początki swetra to skórzane paski zrobione ze skóry siodłowej - pięknie delikatnej. Dodatki skórzane zamówiłam w Pracowni Galanterii Skórzanej Yagals. Dodatkowo cały czas sprawdzam różne sposoby zapięcia swetra - tu - najprostsze rozwiązanie z możliwych - wiązanie na zwykły rzemyk.
czwartek, 24 grudnia 2015
niedziela, 20 grudnia 2015
Duży
kardigan zrobiłam na drutach 7mm. Zużyłam na niego 6 motków wełny z 20% dodatkiem polyamidu Alpina Lana Grossa kolor nr 22 i 6 motków moheru z 30% dodatkiem jedwabiu Silkhair Lana Grossa nr koloru 79. Przerabiałam wełnianą i moherową nitkę razem.
sobota, 19 grudnia 2015
Kursik - ścieg patentowy na okrągło
Pierwszy rząd czapki przerabiamy na okrągło ściągaczem - na zmianę prawe i lewe oczko
Drugi rząd czapki - w miejscu prawego oczka robimy prawe oczko, w miejscu lewego oczka robimy narzut, oczka nie przerabiamy przenosimy je z lewego druta na prawy drut.
Zasadę przerabiania dwóch pierwszych rzędów powtarzamy w kolejnych rzędach.
Jeżeli robimy na drutach 7mm w obwodzie czapki wystarczą 44 oczka.Ważne aby zaznaczyć sobie miejsce przejścia jednego rząd w drugi.
prawa strona
lewa strona
niedziela, 13 grudnia 2015
Pokrzywa
w składzie włóczki to dla mnie nowość. Wełna Organic Wool + Nettles - 70% wełny organicznej i 30% włókna pokrzywy jest do kupienia w sklepie Włóczkowy raj by Marigold. Producent - rodzinna firma z Danii Onion zaleca użycie drutów 5-6mm. Ja robiłam na drutach z żyłką 7mm. Sweter miał być luźny, większy, wodnikowy w stylu. Dlatego symetrycznie zrobiłam w nim luźniejsze oczka - po prawej stronie w poziomie, po lewej w pionie. Zużyłam 7 motków ciemnoniebieskiego koloru nr 602 oraz 1 motek jasnoniebieskiego koloru nr 627 aby uzyskać efekt zmienności a może zmoczenia. Wełna ma miły połysk, jest gładka i niegryząca, dobrze się z niej robi. Jasne przebarwienia to właśnie dodatek włókien pokrzywy.
poziome - w miejscu, które pokazuje strzałka po prawym oczku robimy narzut ( taki jak przy robieniu ażurowych wzorów ), tak powtarzamy po 5 kolejnych, prawych oczkach. W następnym rzędzie narzutów nie przerabiamy - dzięki temu oczka nam się wydłużają,
czwartek, 10 grudnia 2015
Prosty komplet
zrobiony z 2 motków Limy Drops kolor nr 100 w połączeniu z moherem w ecru kolorze. Robiłam początek i koniec na drutach z żyłką 6mm a w środku na drutach z żyłką 7mm.
niedziela, 6 grudnia 2015
Rozeta,
która wydłuża się to początek tego swetra. Robiłam go podobnie jak ten kardigan . Sweter można nosić na lewej i prawej stronie . Bardziej podoba mi się lewa. Zrobiony jest na drutach 7mm podwójną nitką. Użyłam wełny estońskiej w różnych odcieniach szarości - w 100g wełny jest 350m. Potrzeba na niego 600g - 6 motków. Sweter mógłby być wykonany z wełny w jednolitym kolorze.