poniedziałek, 25 sierpnia 2014

Wzór



to sweter w formie jaja. Użyłam na niego dwa kolory Ingi Włoczki Warmii - 23 - łąkowa sadzawka - to co zostało mi po zrobieniu tego swetra  i 22 - świerkowy las - to co zostało z jaja  oraz 4 motki Lenki Włóczki Warmii w brązowym, sznurkowym  kolorze nr  1132.
 Jak zrobić sweter w formie koła zobaczycie  tu. Jak zrobić jajo? Popatrzcie  na zdjęcia. Strzałka pokazuje miejsce, gdzie zaczynam poszczególne okrążenia. Liczby oznaczają miejsca, gdzie dodaję oczka. Do rękawów czyli do 25 oczek w 1/8 swetra dodaję w każdej z ośmiu części tak samo. Po zrobieniu dziur na rękawy w części 1, 2, 3 i 8 nie dodaję oczek. Dodaję oczka w częściach 4, 5, 6 i 7.
Sweter robię na prawej stronie - prawymi oczkami. Potem właściwą stroną swetra jest strona lewa. Na koniec trzeba tylko właściwie wrobić plisę. Rękawy u góry mają ok. 52 oczka. Na dole -  30 oczek. Mają 100 rzędów, dłuższe - 120 rzędów.
Tu podział na części na drugiej stronie.

sobota, 23 sierpnia 2014

Wróżka

 wrześniowy numer    -   pisze o moherowych dziewczynach. Jedną z nich jestem ja.

wtorek, 19 sierpnia 2014

476g

waży ten sweter.
Zrobiłam go na okrągłych drutach 8mm.
Przerabiałam dwie nitki razem.
Jedna nitka to moher z akrylem. Potrzeba go ok. 200g to jest ok. 500 - 600m włóczki.
Druga nitka to 100% ładne, grube wełny w odcieniach:szarości, zieleni, żółci i  niebieskiego.
Potrzeba ich ok 300g.
Użyty ścieg dodaje grubości strukturze swetra.

Ścieg to:

  • oczko prawe na zmianę z oczkiem lewym ( ściągacz )
  • po czterech przerobionych rzędach zmiana: w miejscu lewego oczka robimy prawe, w miejscu  prawego oczka - robimy lewe oczko
  • na dole swetra robiłam zmiany co 3 przerobione rzędy, od pasa w górę co 4 przerobione rzędy

środa, 13 sierpnia 2014

11 kolorów

 Noble Holst Garn i druty 6mm potrzebne były na zrobienie tego kardiganu. Sweter jest nieco większy od  tego - zrobionego z tej samej wełny.
Podoba mi się bardzo -  ten pomysł

sobota, 9 sierpnia 2014

Kursik - długa spódnica


Pokazywałam ją tu.
Zaczęłam od 200 oczek na drutach z żyłką  6 mm. Po 30 okrążeniach odejmuję jedno oczko ( dwa przerabiam razem ) co  20 przerobionych oczek. Odejmuję zatem 10 oczek  w jednym przerobionym okrążeniu.
Kulki pokazują miejsca odejmowania.
Odejmujemy najpierw co 30 przerobionych rzędów, u góry spódnicy może być co 25 rzędów.

środa, 6 sierpnia 2014

Woda

 to sweter w formie jaja . Nie ma tak obszernej góry jak swetry robione na bazie pełnego koła. Zrobiony jest z  Ingi  Włóczki Warmii kolor nr 23 o nazwie łąkowa sadzawka połączonej z nitką lnu Lenka   nr 415 - Włóczki Warmii w kolorze akwamaryna. Zużyłam motek Ingi,  4 motki Lenki i robiłam na drutach 6mm.  Połączenie rustykalnej wełny i mocnego, szorstkiego lnu bardzo mi się podoba, efekt wody murowany.
Sweter, jak wszystkie kołowce,  można ubrać odwrotnie.

sobota, 2 sierpnia 2014

Cienko - grubo

 pokazywałam już  tu. Napisałam także jak ją zrobić. Ponieważ bluzka idealnie spisała się podczas upałów zrobiłam podobną  w  letnim kolorze. Zmniejszyłam ( tak jak sugerowałam ) wycięcia pod pachami. Jest też krótsza o 6 rzędów. Na zdjęciu powyżej widać  bluzkę  zaraz  po zrobieniu.  Po  zmoczeniu i wyciągnięciu  ma odpowiedni kształt.