poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Sashay

firmy Red Heart to nazwa szarej, akrylowej tasiemki z której zrobiony jest środek kamizelki.  Brązowa włóczka u  góry to Lisa Big Red Heart, dół to Grande Red Heart . Wszystkie włóczki to akryl. Zużyłam  po motku. Z Sashay wykorzystałam  ok. 1m - bo to tasiemka, którą można rozciągnąć.  Z boku tasiemki nabrałam oczka i robiłam najpierw górę kamizelki. Nie wyrabiałam dekoltu. Zakończyłam i zszyłam tylko niezakończone ramiona. Ponownie nabrałam oczka wykorzystując tasiemkę. Tym razem przerabiałam w dół łososiową Grande. Górna część ma 70 oczek w obwodzie - robiłam na drutach 12 mm. Część dolna ma 60 oczek - robiona jest na drutach 15mm.
Jeżeli jesteście zainteresowani włóczkami Coatscrafts warto zobaczyć   ich  produkty  i włóczki. 


9 komentarzy:

 1. Pani Doroto, jestem Pani wielką fanką, uwielbiam Pani swetry, szczególnie kołowce i kocyki, ale to...to jest bardzo słabe niestety :(

  OdpowiedzUsuń
 2. Wczoraj zastanawialam sie dlaczego sweter jest robiony najpierw do gory, a potem do dolu. Teraz rozumiem - z powodu Sashay. Pani Doroto, gratuluje pomyslu. Sweterek, mimo swej prostoty i surowosci, swiadczy o intelektualnym zaangazowaniu tworcy; mam tu na mysli szukanie nowych rozwiazan technicznych, nietuzinkowe traktowanie materialu, itp i itd. Jestem zainspirowana. Jesli mozna, bede robic podobne.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale szkoda Pani talentu, pomysłów i pracy na akryl...

  OdpowiedzUsuń
 4. Do komentarza powyżej; dobre rady to chyba jedyna rzecz na świecie, którą każdy daje a nikt nie chce brać.
  Kamizela ciekawa. Pozdrawiam. Marta

  OdpowiedzUsuń
 5. Odjazdowe. Ania

  OdpowiedzUsuń
 6. O rety ten sweter jest po prostu artystyczny!!!!

  OdpowiedzUsuń
 7. muy bonito ese chaleco,tienes mucha creatividad.

  OdpowiedzUsuń